Wdrażamy nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające rozwój biznesu. Poprzez tworzenie stron i sklepów internetowych pomagamy zwiększyć rozpoznawalność firm w internecie i zwiększyć ich sprzedaż. Prowadzimy kursy o tematyce informatycznej i biurowej, dzięki którym zwiększamy efektywność pracy naszych kursantów.

+48 511 322 185
kontakt@imisoft.pl

Blog

HomeGrafikaPionowe grafiki na Facebooku wciąż mało popularne
facebook na telefonie

Pionowe grafiki na Facebooku wciąż mało popularne

Jakiś czas temu (pod koniec grudnia 2016 r.) Facebook wprowadził możliwość dodawania pionowych grafik do postów zamieszczanych na niebieskim portalu społecznościowy. Internauci w kilka dni po wdrożeniu tej opcji zasypywali internet zdjęciami i grafikami w tej rozdzielczości, jednak kilka tygodni później wrócili do starych nawyków. Czy to oznacza niewykorzystany potencjał?

Jakie są wymiary pionowej grafiki na Facebooku?

Wedle informacji zamieszczonych w Centrum Pomocy Facebook oraz naszych testów, grafika powinna mieć 640px szerokości i 960px szerokości, czyli proporcje 2:3. Możemy oczywiście przesłać większą grafikę o zachowanych proporcjach, jednakże należy wtedy sprawdzić czy zdjęcie/grafika nie uległa zbyt dużej kompresji i nie jest rozpikselowana.

rozmiar pionowej grafiki na facebook

 

Do czego możemy wykorzystać taki rozmiar grafiki?

Pionowe grafiki są kolejnym krokiem Facebooka w kierunku rozwiązań mobile a ich proporcje umożliwiają zastosowanie do wielu koncepcji. Nowy sposób wyświetlania grafik przydatny jest z pewnością firmom zajmującym się modą, do umieszczania zdjęć swoich stylizacji na modelkach i modelach. Oprócz tego świetnie nadaje się również do prezentowania plakatów i infografik.

Komentarze
previousnext

POST A COMMENT